Plaże na Lazurowym Wybrzeżu są pokryte kamieniami, piaskiem lub żwirem. Oto najładniejsze plaże między Menton, a Saint-Tropez, które warto odwiedzić.

Plaże na Lazurowym Wybrzeżu bardzo się od siebie różnią. Jedne są piaszczyste, inne kamieniste, a jeszcze inne żwirowe. Mamy w regionie plaże sztuczne, naturalne i dzikie plaże na skałach. Wybór jest ogromny, dlatego każdy turysta szukający wypoczynku nad wodą znajdzie miejsce dla siebie.

Trzeba jednak wiedzieć, gdzie znaleźć najładniejsze plaże na Lazurowym Wybrzeżu i jak do nich dotrzeć. Ten problem rozwiązuje poniższe zestawienie! Opisane plaże uszeregowałem w kolejności od granicy z Włochami, czyli od miasteczka Menton, aż do okolic Saint-Tropez.

Informacje praktyczne

Zanim jednak zapoznasz się z aż 35 plażami, które opisałem, warto poznać zasady panujące nad morzem we Francji. Oto one:

Plaże publiczne i prywatne

Plaże dzielą się na prywatne i publiczne. Te pierwsze to wydzielony fragment plaży z restauracją, barem i leżakami (płatne średnio ok. 25 EUR za dzień, ale w najładniejszych miejscach mogą kosztować nawet 40 i 50 EUR). Nie trzeba korzystać z restauracji, aby wynająć leżak i nie trzeba korzystać z leżaka, aby zamówić coś w restauracji. Plaże prywatne oferują ponadto toalety, prysznic z ciepłą wodą i przebieralnie. Zwykle udostępniają też snack bar dla osób wypoczywających na darmowym kawałku plaży.

Na plażach publicznych najczęściej dostępny jest tylko zimny prysznic, do zmycia soli po morskiej kąpieli. Czasami dostępne są też toalety.

Oficjalne miejskie i prywatne plaże są w sezonie strzeżone. Przed kąpielą warto sprawdzić informacje na tablicy w pobliżu wejścia.

Na plażę z psem

Na plaże nie zbieramy psów i innych zwierząt domowych, jest to zakazane z wyjątkiem wydzielonych miejsc. Plaże dla psów są dostępne w kilku miastach w regionie, np. w Nicei od strony lotniska.

Mapę plaż, na które można zabrać czworonoga znajdziesz na stronie blog.gudog.fr.

Alkohol na plaży

W tej kwestii niestety przepisy są dla mnie niejasne. Z jednej strony dowiaduję się, że picie alkoholu na plażach – tak samo, jak na ulicach, jest zakazane. Z drugiej czytam, że po określonej godzinie wieczorem można zrobić apero na plaży.

Wiem jednak, jak to wygląda w praktyce, bo od wielu lat letnie wieczory spędzam ze znajomymi na plaży z typowym francuskim apero, czyli przekąskami i różowym winem, czasem piwem. Konsumujemy oczywiście kulturalnie i nigdy nie było żadnego problemu.

Uwaga na meduzy!

Kiedy woda w morzu robi się przyjemnie ciepła, mogą pojawić się meduzy. Na oficjalnych plażach w regionie można znaleźć informacje o temperaturze wody, a także o możliwości pojawienia się meduz. Niektóre miasta wydzielają na swoich plażach specjalną siatką basen w morzu, w którym można bezpiecznie pływać. Nie robi tego Nicea (gdzie zresztą zwykle nie ma dużego problemu z meduzami), ale np. w Beaulieu-sur-Mer jest taki basen.

Mapa plaż na Lazurowym Wybrzeżu

Na mapie znajdziesz wszystkie plaże opisane w tym artykule.

Uwaga: w szczycie sezonu letniego wszystkie te miejsca mogą być naprawdę zatłoczone. Jeśli chcesz mieć pewność, że znajdziesz miejsce parkingowe oraz miejsce, aby rozłożyć się na plaży, trzeba pojawić się na niej wcześnie rano.

Różne typy plaż

Opisane niżej plaże można podzielić na różne typy, np.:

  • plaże piaszczyste: Plage Mala, Plage Saint Laurent d’Eze, Plage des Fourmis, Plage de la Gravette, Plage du Ponteil, Plage de la Garoupe, Plage des Ondes, Plage de Juan les Pins, Wyspa św. Małgorzaty, plaża w centrum Cannes, Plage du Midi, Plage de la Raguette, Plage du Château, Plage de l’Aiguille, jezioro św. Kasjana, Plage de Frejus, plaża Pampelonne, Plage de Cavalière, Plage du Lavandou, Plage Notre Dame;
  • plaże żwirkowe: Plage des Sablettes, Plage du Larvotto, Crique des Pêcheurs, Plage Petite Afrique, Plage des Marinieres, jezioro św. Kasjana;
  • plaże kamieniste: Plage Saint Laurent d’Eze, Plage Paloma, Plage Passable, Plage de la Darse, plaża w Nicei, Baie des Milliardaires d’Antibes, Wyspa św. Małgorzaty;
  • plaże na skałach: Coco Beach, Plage Naturiste de la batterie, Wyspa św. Małgorzaty;
  • plaże dla osób z problemami w poruszaniu się: Monako, Nicea;
  • plaże dla naturystów: Plage Naturiste de la batterie, Plage Naturiste du Gros Pin;
  • plaże dla psów: plaża w Nicei od strony lotniska.

Wybierając się na plażę kamienistą lub skalistą warto zabrać ze sobą specjalne gumowe buty do pływania oraz grubszą matę do leżenia. Bez butów czasami trudno jest wejść i wyjść z wody. Takie obuwie i maty można kupić w sklepach w okolicy Promenady Anglików w Nicei w cenie ok. 10 EUR za parę, a także w sklepach sportowych, np. Decathlon.

Plaże w okolicy Menton i Monako

Plage des Sablettes

Plage des Sablettes

To żwirkowa plaża w centrum Menton, tuż obok uroczego Starego Miasta. W pobliżu jest zaplecze gastronomiczno – sanitarne. W okolicy jest kilka płatnych parkingów dla samochodów. Okolica plaży została zrewitalizowana w ostatnich latach, dzięki temu całość wygląda ciekawie i praktycznie.

Dojazd: do Menton możesz dojechać z Nicei pociągiem regionalnym TER oraz autobusem nr 607 z Nicei z przesiadką na 608 w Monako.

Plage du Larvotto

Plage du Larvotto

Larvotto to oficjalna plaża w Monako. Znajduje się w dzielnicy Monte Carlo i jest pokryta żwirkiem. Poza fragmentem z leżakami, plaża w Monako jest darmowa. Może z niej skorzystać każdy chętny. Zaplecze gastronomiczno – sanitarne jest tu oczywiście bez zarzutu. Na plaży jest dostępna obsługa ze specjalnym pływakiem dla osób, które mają problem z poruszaniem się, np. na wózkach.

Dojazd: pociąg regionalny TER lub autobus 607 z Nicei. W pobliżu plaży jest kilka płatnych parkingów dla zmotoryzowanych.

Crique des Pêcheurs

Crique des Pecheurs

To miejsce to ukryta plaża w Monako. Znajduje się obok parkingu o nazwie „des Pecheurs”, przy Starym Mieście w Monako. Na tę niewielką żwirkową plażę pośród skał prowadzą schody. Kawałek dalej, już w porcie, znajduje się z kolei „Solarium” – betonowa platforma przypominająca widownię. Tam również można popływać i się opalać.

Plage Mala

Plage Mala

Mala to plaża w Cap d’Ail, tuż przed Monako jadąc z Nicei. Plaża znajduje się przy wysokim klifie. Prowadzi do niej nadmorska trasa wędrowna z dworca kolejowego oraz droga kołowa z centrum miasteczka. Planując dotarcie tu autobusem z Nicei lub Menton trzeba się liczyć z koniecznością zejścia, a potem podejścia do centrum.

Plaża jest piaszczysta, ale w części bliższej klifu w wodzie leżą całkiem spore kamienie. W sezonie działa tu droga restauracja z leżakami i snack bar.

Dojazd: pociągiem regionalnym TER (wtedy nie trzeba pokonywać wzgórza) lub autobusem 607 z Nicei. Zaparkowanie samochodu może tu być bardzo trudne.

Plage Saint Laurent d’Eze

Plage Saint Laurent d'Eze

Aby dotrzeć do tej ukrytej plaży należy wysiąść z autobusu na przystanku Parking Saint-Laurent-d’Eze i zejść do morza ścieżką wśród niewielkich zabudowań i bujnej roślinności (wejście na nią jest nieco wyżej za przystankiem, na zakręcie). Na końcu czeka niewielka piaszczysto – kamienna plaża z równie niewielkim wodospadem. Wszystko to jest tak ukryte, że nie trafi tu przypadkowy turysta.

W zachodnim zakątku plaży znajdują się stare i zniszczone schody prowadzące na skały. Z góry można zrobić świetne zdjęcie. Przestrzegam jednak przed dalszym spacerem z dziećmi. Skały w stronę Nicei zajmują latem naturyści, głównie mężczyźni.

Planując przyjazd na tę plażę samochodem trzeba się liczyć z brakiem miejsc parkingowych. W sezonie trzeba tu być wcześnie rano lub przyjechać transportem publicznym. Miejsc parkingowych przy snack barze jest niewiele.

Dojazd: najlepiej autobusem nr 607 z Nicei oraz 83 z Beaulieu-sur-Mer lub skuterem.

Plaże w okolicy Nicei

Plage Petite Afrique

Petite Afrique

To plaża w Beaulieu-sur-Mer. W jej pobliżu znajduje się bardzo duży płatny parking dla samochodów, a z plaży można podziwiać zamek Kulczyka, który wznosi się na szczycie klifu górującego nad Petite Afrique. Na plaży można wypożyczyć leżaki i sprzęt wodny (np. deski i skutery wodne), jest też restauracja i snack bar, a w porcie obok jest znacznie więcej punktów gastronomicznych.

Plaża jest pokryta żwirkiem.

Dojazd: poza samochodem można tam również dojechać autobusem 607 (przystanek Port lub Petite Afrique) oraz pociągiem z Nicei.

Plage des Fourmis

Plage des Fourmis

Ta plaża znajduje się w Beaulieu-sur-Mer tuż obok początku trasy dookoła półwyspu Cap Ferrat. Można tu wypożyczyć sprzęt wodny, jest restauracja i możliwość wypożyczenia leżaków. Plaża jest piaszczysta.

Dojazd: pociągiem lub autobusem, jak wyżej (przystanek autobusowy Baie des Fourmis). W pobliżu nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych dla samochodów.

Plage Paloma

Paloma Beach

Paloma znajduje się na półwyspie miliarderów Cap Ferrat i nosi imię córki Pabla Picassa. Kręcono tutaj sceny do serialu Netflixa Emily w Paryżu. Na plażę najlepiej udać się przed południem, bo dość szybko pojawia się tu cień. Podłoże jest kamieniste.

Dojazd: najlepiej skuterem. Miejsc parkingowych jest zaledwie kilka. Można też dotrzeć tu autobusem nr 15 z Nicei (z krótkim spacerem z przystanku końcowego: Port de Saint-Jean). Na plaży jest restauracja.

Plage Passable

Plage Passable

Plaża Passable znajduje się na tym samym półwyspie, ale po stronie zachodniej, z widokiem na miasteczko Villefranche-sur-Mer i wzgórze Mont Boron, na którym swoją willę ma Elton John. Plaża jest kamienisto – żwirkowa, a w jej pobliżu znajduje się parking dla samochodów i skuterów. W sezonie jest tu bardzo tłoczno, bo plażowa restauracja z leżakami przyciąga wiele osób (raczej z zasobnym portfelem).

Tuż obok plaży zaczyna się ścieżka dookoła półwyspu Cap Ferrat, którą można dotrzeć aż do plaży Fourmis opisanej wcześniej.

Dojazd: autobus 15 z Nicei, przystanek Passable / Rothschild.

Plage des Marinieres

Plage des Marinieres

To jedna z moich ulubionych plaż, bo jest ona pokryta żwirkiem i piaskiem, a zatoka Villefranche jest spokojna i czysta. Plaża jest wąska, ale dość długa. Jest tu wiele płatnych miejsc parkingowych, a dosłownie nad głowami plażowiczów zatrzymuje się pociąg regionalny z Nicei jadący do Monako i Menton.

Na plaży w sezonie można skorzystać z płatnych leżaków (dość drogich) i restauracji. W części ogólnodostępnej dostępne są prysznice i toalety (niezbyt przyjemne). Jest też snack bar.

Dojazd: pociągiem TER z Nicei, autobusem 15 i 607 (przystanek Léopold II), 80 (przystanek Le Gentilhomme).

Plage de la Darse

Plage de la Darse

Ta plaża jest niewielka i dobrze ukryta, dlatego odwiedzają ją przede wszystkim mieszkańcy okolic portu w Villefranche-sur-Mer. Jest pokryta kamieniami. W pobliżu plaży znajduje się wejście na nadmorską ścieżkę brzegiem półwyspu Cap de Nice.

Dojazd: autobusem 80 (przystanek Darse-Capitainerie) lub jakkolwiek do Villefranche i potem spacer.

Coco Beach

Coco Beach

Skalista plaża za portem w Nicei to miejsce przyciągające okolicznych mieszkańców oraz fanów dzikich plaż. Miejsca nie ma tu zbyt wiele, ale jakimś cudem mnóstwo osób znajduje tu kawałek skały, aby rozłożyć ręcznik. Przepływające tuż obok wielkie promy i jachty to dodatkowa atrakcja w czasie wypoczynku.

Na Coco Beach rozpoczyna się krótka, ale bardzo ładna ścieżka nadmorska brzegiem Cap de Nice.

Dojazd: Z centrum Nicei można tam dotrzeć pieszo. Wystarczy kierować się na Stary Port, a potem iść w stronę Avenue Jean Lorrain. Można też dojechać autobusem 38, przystanek Villa la Côte.

Plaża w Nicei

Plaża w Nicei

Plaża w Nicei jest długa na 5 km i w całości pokryta kamieniami. Działa tu kilka restauracji plażowych z leżakami. W sezonie odcinki plaży są strzeżone przez ratownika. W części publicznej dostępne są prysznice i niewiele toalet. Kawałek plaży najbliżej lotniska w Nicei jest dostępny dla psów.

Plaża w okolicy Ogrodów Alberta I (czyli w ścisłym centrum miasta) ma wybetonowaną platformę, na którą mogą wjechać osoby poruszające się na wózku. Tam również dostępne są specjalne pływaki dla takich osób.

Plaże w okolicy Antibes

Plage de la Gravette

Plage de la Gravette

Ta piaszczysta plaża znajduje się w samym centrum Antibes, tuż obok portu, murów miejskich i dużego płatnego parkingu. Pływać można w niewielkiej sztucznej zatoczce, dzięki której woda jest spokojna.

Dojazd: pociągiem regionalnym TER lub autobusem 620 z Nicei i Cannes. Parking: Parking Port Vauban (płatny) lub darmowy parking po drugiej stronie portu, w pobliżu fortu.

Plage du Ponteil

Plage du Ponteil

Ta wąska plaża leży po drugiej stronie starego Antibes. Jest pokryta piaskiem, a tuż obok plaży można odpłatnie zaparkować samochód. Spacer z wyżej opisanej plaży zajmie zaledwie ok. 15 minut.

Ze względu na swoje położenie, z tej plaży można podziwiać wyjątkowy widok na Stare Miasto w Antibes otoczone murami, Alpy Nadmorskie w tle, a także Niceę.

Plage de la Garoupe

Plage de la Garoupe

Plaża na półwyspie miliarderów Cap d’Antibes. Tuż obok niej zaczyna się nadmorska ścieżka wędrowna wzdłuż półwyspu. Plaża jest stosunkowo mała, pokryta drobnym piaskiem i w połowie zajęta przez restaurację z drogimi leżakami (jest też snack bar). Widok w stronę gór i Nicei jest wspaniały, dlatego warto odwiedzić to miejsce nawet bez planu kąpieli.

Dojazd: samochodem na parking tuż przy plaży lub autobusem nr 2 z centrum Antibes do przystanku Fontaine i potem spacer.

Baie des Milliardaires d’Antibes

Zatoka Miliarderów

Ta ukryta plaża to prawdziwy kawałek raju. Co prawda jest pokryta kamieniami, i to nie takimi równymi, jak w Nicei, ale nadal jest to przyjemne miejsce. Kto nie lubi kamieni może też przejść kawałek dalej wąską ścieżką w gęstwinie, tuż obok płotu willi Eilenroc, by dotrzeć do wybetonowanej plaży z drabinką do morza.

Oba te miejsca uwieczniono w filmie Rebecca, który można zobaczyć w serwisie Netflix. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma tu żadnej infrastruktury: ani toalet, ani prysznica, ani sklepiku.

Dojazd: autobusem nr 2 z centrum Antibes do przystanku Fontaine, a potem spacer do bramy willi Eilenroc ulicą Av. Mrs Beaumont. W okolicy jest bardzo mało miejsc parkingowych, dlatego odradzam dojazd samochodem. Czasami trudno tu nawet zaparkować skuter.

Plage des Ondes

Plage des Ondes

Ta wąziutka plaża znajduje się po zachodniej stronie półwyspu Antibes i jest pokryta piaskiem.

Dojazd: autobusem nr 2 z centrum Antibes, przystanek Chemin des Ondes i spacer lub pieszo z Juan-les-Pins i Antibes.

Plage de Juan les Pins

Plage Juan-les-Pins

Ta dość długa, ale wąska plaża między Juan-les-Pins, a Golfe Juan jest piaszczysta. Wypoczynkowi w tym miejscu raczej nie sprzyja droga kołowa i kolejowa biegnąca wzdłuż plaży, ale będąc w pobliżu można tu skorzystać z kąpieli. Parkingi dostępne są po drugiej stronie torów. W sezonie można tu wypożyczyć sprzęt wodny. Dostępne są także snack bary.

Plaże w okolicy Cannes

Plage Naturiste de la batterie

Malutka skalista plaża dla naturystów. Tuż pod linią kolejową. Brak parkingu w pobliżu.

Wyspa św. Małgorzaty

Wyspa św. Małgorzaty

Dzikie plaże na wyspie św. Małgorzaty są głównie skaliste. Szukając miejsca do kąpieli warto odwiedzić południową stronę wyspy, gdzie znajduje się niewielka plaża z drobniutkim piaskiem leżącym na dnie, płytko pod wodą (sama plaża jest kamienista). Plaża znajduje się dosłownie w połowie drogi z jednego końca wyspy, na drugi.

W tym miejscu pod wodą zatopione zostały rzeźby, które można podziwiać nurkując lub pływając tuż pod powierzchnią wody z rurką (Écomusée sous-marin par Jason deCaires Taylor).

Dojazd: promem z portu w Cannes, Antibes i Nicei, a potem wędrówka po wyspie.

Plaża w centrum Cannes

Prywatna plaża w centrum

Prywatna plaża w centrum

Długa plaża w centrum Cannes jest piaszczysta, ale jej duży obszar zajmują restauracje z leżakami. Duży teren ogólnodostępny znajduje się tuż przy Pałacu Festiwalowym. Infrastruktura sanitarno – gastronomiczna jest tu rozbudowana.

Dojazd: pociągiem regionalnym TER lub autobusem 620 z Nicei. Jadąc autem kierujemy się na jeden z licznych płatnych parkingów w centrum miasta.

Plage du Midi

Plage du Midi

To wąska, ale długa i piaszczysta plaża leżącą na zachód od Starego Portu w Cannes. Zwykle wypoczywa tu więcej mieszkańców niż turystów. W sezonie letnim działają tu restauracje plażowe. Płatne miejsca parkingowe dostępne są wzdłuż drogi przy plaży.

Dojazd: spacerem z centrum Cannes.

Plage de la Raguette

Plage de la Raguette

Ta niewielka piaszczysta plaża znajduje się w pobliżu ciekawego zamku Château de la Napoule zbudowanego tuż przy samej plaży. Druga piaszczysta plaża (La plage du Château) jest z drugiej strony zamku, a obie łączy króciutka nadmorska trasa spacerowa. Płatny parking znajduje się w porcie obok zamku. W pobliżu są restauracje i snack bary oraz toalety.

Dojazd: pociągiem regionalnym TER do Mandelieu-la-Napoule lub samochodem.

Plage du Château

Plage du Chateau

Plaża piaszczysta z niewielkim parkingiem tuż obok. Znajduje się w miasteczku Théoule-sur-Mer, tuż przy masywie Esterel. Na plaży jest restauracja.

Dojazd: pociągiem regionalnym TER do Théoule-sur-Mer lub samochodem.

Plage de l’Aiguille

Plage de Aiguille

To kolejna ładna i całkiem obszerna plaża w Théoule-sur-Mer. Prowadzi do niej nadmorska promenada. Tuż za plażą znajdują się ciekawe formacje skalne z ukrytymi pomiędzy nimi niewielkimi plażami (Crique de l’Aiguille).

Obie te plaże w Théoule znajdują się blisko siebie.

Jezioro św. Kasjana

Jezioro św. Kasjana

W zestawieniu plaż nie może zabraknąć jeziora św. Kasjana (Lac de Saint-Cassien). Ten sztuczny zbiornik leży niedaleko Cannes i Grasse. W sezonie letnim można tu wypożyczyć sprzęt pływający lub skorzystać z wodnego parku wielkich dmuchanych skoczni i zjeżdżalni.

Dojazd: samochodem.

Plaże w okolicy Saint-Tropez

Plage de Frejus

Frejus

Duża piaszczysta plaża między Frejus, a Saint-Raphael przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi z okolicznych kempingów. Jest tu pełna infrastruktura wypoczynkowa.

Dojazd: pociągiem TER, przystanek Saint-Raphaël lub samochodem. W okolicy są płatne parkingi.

Plage Naturiste du Gros Pin

Plaża dla naturystów w zatoce Saint-Tropez. Tuż obok jest parking.

Plaża Pampelonne

Plage Pampelonne

Pampelonne to zdecydowanie najsłynniejsza plaża na całym Lazurowym Wybrzeżu. Powstały tu sceny do filmu I Bóg stworzył kobietę z Brigitte Bardot w roli głównej oraz do słynnego Żandarma z Saint-Tropez. Plaża jest długa na kilka kilometrów i w całości piaszczysta. Latem można tu wypożyczyć leżaki lub rozłożyć się za darmo na własnym kocu.

Na środku plaży znajduje się Club 55 uznawany za jeden z najsłynniejszych klubów plażowych na świecie.

Dojazd: samochodem. Płatne parkingi znajdują się w pobliżu całej plaży.

Plage des Canoubiers

Plage des Canoubiers, Saint-Tropez

Piaszczysta plaża, która znajduje się niecałe 2,5 km od centrum Saint-Tropez. W jej pobliżu są miejsca parkingowe. Można tu znaleźć miejsca do wypoczynku w słońcu, a także zacienione, dzięki drzewom rosnącym tuż przy plaży. Zdjęcie zrobiłem zimą.

Dojazd: pieszo z centrum Saint-Tropez lub samochodem.

Plage des Salins

Plage des Salins, Saint-Tropez

Obszerna i piaszczysta plaża leżącą na wschód od Saint-Tropez. Tuż obok znajduje się nadmorska ścieżka spacerowa, którą można dotrzeć do opisanej wyżej plaży Canoubiers. Zdjęcie zrobiłem zimą.

Dojazd: samochodem.

Plage de Cavalière

Le Lavandou

Ta piękna piaszczysta plaża leży z dala od tłumu przypadkowych turystów (co nie znaczy, że w sezonie jest pusta!). Korzystają z niej mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje nieco na uboczu, w pobliżu miasteczka Bormes-les-Mimosas i Le Lavandou (podobnie jak francuscy prezydenci, których letnia rezydencja znajduje się w leżącym niedaleko forcie Brégançon.

W okolicy plaży są parkingi i zaplecze gastronomiczne.

Dojazd: samochodem, aczkolwiek z Nicei będzie to dość długa droga (ponad 2 h).

Plage du Lavandou

Le Lavandou

Plaża w miasteczku Le Lavandou to duża piaszczysta plaża obok portu. Rosną na niej palmy, co sprawia, że jest to miejsce idealne dla osób szukających letnich plenerów zdjęciowych (lub cienia na plaży). Zaplecze gastronomiczne jest tu bardzo duże. W okolicy jest kilka parkingów.

Dojazd: samochodem.

Plage Notre Dame

Plage Notre Dame

Plaża Notre Dame uznawana jest czasami za jedną z najładniejszych europejskich plaż. Można ją znaleźć na wyspie Porquerolles niedaleko miasteczka Hyères. Plaża jest piaszczysta i otacza ją las.

Dojazd: przeprawa promowa na wyspę z Hyères, a potem pieszo lub rowerem (do wypożyczenia na wyspie).

Jeżeli znasz inne ładne i przyjemne plaże na Lazurowym Wybrzeżu, koniecznie napisz o nich w komentarzu poniżej!